Родина

1 Вересня. День знань

01 Вер 2009, 09:14

Сьогодні – День знань. Або просто – 1 вересня. Школа.
В Новій Зеландії щойно відбувся референдум. На ньому жителі цього віддаленого острова вирішували, чи можна з виховною метою застососувати до дітей "фізичні методи впливу". Інакше кажучи, чи можна інколи дати "по потилиці" не надто слухняному синові-школяру або доньці-школярці.
children-1.jpg
Нація вирішила – можна...Шкода...
По-перше, ми самі з чоловіком були дуже ліберальними батьками і ніколи не били доньку (хоча моя мама, пригадую, не замислюючись бралася за лозину, коли я щось робила, на її погляд, не так).
По-друге, дуже хотілося б, щоб бодай у благополучній Новій Зеландіі було прийнято рішення про мораторій на дитячі покарання. Вона стала б першою, а згодом до цього рішення прийшов би і весь світ.
Думаю, ми все ж таки доживемо до того часу, коли на референдум будуть виноситися саме такі питання, а не Конституція та політичні реформи.
Дітей треба захищати. Бо вони мудріші і кращі, ніж ми, дорослі...
Я нещодавно прочитала про таке. В США, на зупинці в метро стояв і грав на скрипці чоловік, що з огляду на одяг міг бути тим, кого в нас називають бомж. Натовп людей проходив повз вуличного музиканта, не зупиняючись, лише інколи хтось кидав йому до капелюха монету-другу.

І лише одна трирічна дитина зупинилася біля музиканта і мов зачарована слухала мелодію, аж поки мама не потягла її за руку далі...
...Як потім виявилося, весь цей концерт був експериментом газети "Вашингтон-Пост". Музикант-бомж – це Джошуа Белл, найгеніальніший скрипаль сучасності. Він грав найскладніші інструментальні твори на скрипці Страдіварі вартістю 3,5 мільйона доларів.
... І лише дитина збагнула всю красу цієї музики.
Давайте їх любити і захищати...

children-1.jpg